Valikute mentorlus

Võib öelda, et nemad ongi olnud Sinu mentorid. Võin olla mentor nii alustavale kui ka noorsootöötajale, kes soovib oma teadmisi arenda nt digimaailmas. Mentorluse mõlemad vormid kestavad kuni kooli lõpuni, individuaalne võib jätkuda ka pärast seda.

Kuidas saada mentoriks ja muuta maailma? Usun, et iga uus kohtumine on võimalus koos kasvamiseks. Seepärast räägin inimestega kohtudes vähem ilmast või poliitikast ja rohkem Valikute mentorlus ja sammudest, mis on nende elus päriselt olulised. Aidates neil luua selgust ja julgust enda tõeliste eesmärkide realiseerimisel, olen sel hetkel nende jaoks mentor. See mõte ajabki mind põnevile — mis oleks, kui igale abivajajale leidub mentor, kes aitab tal elu keerdkäikudest enda eheda loomingu poole navigeerida?

Kirjutasin selle artikli, et lihtsustada esimesi samme kõigi nende jaoks, kes tahavad mentorina muuta maailma. Vähemalt enda juhendatavate maailma. Miks maailm vajab mentoreid? Maailmas on vaimustavaid inimesi, aga nemad ei tea seda veel.

Kauplemine binaarsete valikute uudistes

Mis hoiab neid tagasi? Rollieeskujude puudumine — me muutume selliseks nagu on inimesed, kes meid ümbritsevad.

 1. Keskmine varude tagasisaatmise strateegia
 2. Registreerimine Tutvu esmalt sellele lehel allpool meie mentorite profiiliga ja tee oma valik.
 3. India rahvusvaheline kaubandussusteem
 4. Raamatukogu Üliõpilaste mentorlus Mentorluse eesmärk on mentii terviklik areng.
 5. Tasuta Online Deal

Probleemsetest peredest ja vähem priviligeeritud piirkondadest pärit noortel ei pruugi olla häid eeskujusid, kes inspireeriksid neid unistama, ennast arendama ja enda elu teadlikult kujundama. Noorte töötus — selge visiooni puudumise, puuduliku väljaõppe või vähese pealehakkamise tõttu ootavad hea potentsiaaliga tegijad enda unistuste tööd.

Kuidas saada mentoriks ja muuta maailma? Usun, et iga uus kohtumine on võimalus koos kasvamiseks. Seepärast räägin inimestega kohtudes vähem ilmast või poliitikast ja rohkem unistustest ja sammudest, mis on nende elus päriselt olulised. Aidates neil luua selgust ja julgust enda tõeliste eesmärkide realiseerimisel, olen sel hetkel nende jaoks mentor. See mõte ajabki mind põnevile — mis oleks, kui igale abivajajale leidub mentor, kes aitab tal elu keerdkäikudest enda eheda loomingu poole navigeerida?

Kes aitab neil näha suurt pilti ja võimalusi enda tõelise kutsumuse järgi elamisel? Elluviimislünk — lennukate ideede ja toreda ettevõtluspisikuga noored tahavad teha enda start-upi, mis muudab maailma. Nende idee on veel hägune ja neil pole aimugi, kuidas selle asjaga pihta hakata. Kes aitaks suunata selle energia edukale teekonnale? Pidev muutus — elutempo kiireneb, koolis õpitu aegub, eluga toimetulek Valikute mentorlus pidevalt uute oskuste õppimist.

Värsked kolleegid vajavad head partnerit, kes aitab neil uude organisatsiooni sisse elada.

Bitcoini kauplemise reeglid

Mentorlus on üks kõige mõjusamaid arenguvorme, sest pakub juhendatavale personaalset ja vahetut arengukogemust, mis vastab just tema vajadustele ja küsimustele. Kes on mentor?

Mentiide sisseelamisseminar, I grupp —

Meenuta, kes olnud Sinu jaoks rollieeskujud, kes on Sind inspireerinud? Kes on tõeliselt hoolinud Sinu heaolust Valikute mentorlus arengust? Kes on aidanud Sul saada üle rasketest aegadest ja tulla toime oluliste muutustega? Kes on aidanud Sul õppida mõnda uut ala? Kes on heas mõttes provotseerinud Sind looma uut, paremat visiooni enda elust? Võib öelda, et nemad ongi olnud Sinu mentorid.

Mentorite pank

Mentor on üldjuhul kogenum inimene, kes aitab vähem kogenud partneril juhendataval, menteel luua paremat visiooni Valikute mentorlus, mis on võimalik. Mentorlus-suhte peamiseks eesmärgiks on toetada juhendatava arengut. Mida mentor üldjuhul ei tee? Mentor ei otsusta olulisi asju juhendatava eest, ega ütle talle otse, mida ta tegema peaks.

Pigem aitab juhendataval jõuda enda võimalustes selguseni, et otsus iseseisvalt teha. Mentor ei tee juhendatava Valikute mentorlus asju ära, isegi kui juhendatav kardab või veel ei oska.

Areng algab väljaspool mugavustsooni. Mis Valikute mentorlus on mentorlusel ja coachingul? Coaching on enamasti suunatud konkreetse lühiajalise eesmärgi saavutamisele uute oskuste õppimine, harjumuste kujundamine, muutustega toimetulek, asjade ära tegemine.

Mentorlus on tihti pikemaajalisem suhe, kus keskendutakse strateegiliselt olulistele oskustele, põhimõtetele ja väärtustele, et aidata juhendataval elus tarku valikuid teha, indiviidina küpsemaks Teenustasu voimalusi. Valikute mentorlus coachingus on rohkem tähelepanu oskuse treenimisel ja tulemuse saavutamisel; mentorluses õige suuna loomisel ja arengu toeatamisel tervikuna.

Coachingut pakutakse tihti tasulise teenusena life coaching, executive coaching, personal finance coachingmentorlus põhineb üldjuhul aga vabatahtlikkusel. Sellest tulenevalt on mentorlus-suhtes juhendataval aktiivsem roll, sest mentor võimaldab ligipääsu enda kogemustele ja kontaktvõrgustikule, aga juhendatav peab ise hoolitsema, et suhtest parim kätte saada Valikute mentorlus ei ole teenus, mida mentor pakub.

Hea coach võib teha vahel mentorlust ja hea mentor võib teha coachingut, kui tunneb, et selleks on tarvidus.

Üliõpilaste mentorlus

Kõige olulisem protsess on juhendatava areng ja mentorlus või coaching on vaid vahendid sel teekonnal. Seepärast pole otstarbekas neid teineteisest rangelt eraldada, vaid pigem laenata kummaltki elemente, mis aitavad juhendatava arengut kiirendada. Mis on heale mentorile omane? Igal mentoril on oma stiil muutuste loomiseks. Siin on mõned suunised, mida tooksin välja enda kogemusest mentorina ning mentorprogrammide läbiviijana.

Kaubanduse bitkoinu progressi, mida õpetab — hea mentor on inspireeriv eeskuju. Tema teod ja käitumine peegeldavad seda, mida ta juhendatavale õpetab.

Mentorlusteenus

Hoolib tõeliselt juhendatava arengust — usub juhendatava võimetesse, soovib talle head ning tahab aidata tal õnnestuda. Mitte eeldada, et kõik juhendatavad soovivad sama asja. Aitab märgata uusi võimalusi — avada juhendatava jaoks efektiivsemaid moodusi, kuidas eesmärgini jõuda.

Vajadusel viib kokku potentsiaalsete partneritega, kes saaksid juhendatavaga koostööd teha. Aitab luua selgust — aitab orienteeruda võimalustes, korrastada mõtlemist ning ärgitab juhendatavat tegema otsuseid, selgeid plaane ja esimesi samme.

Python Crypto Trading Bot

Võimestab saama iseseisvaks — aitab juhendataval kujuneda iseseisvaks õppijaks, kes suudab enda eluga hästi toime tulla. Mentori rolli astudes võid kirjutada üles enda põhimõtted, mis aitavad muuta mentorsuhted tulemuslikuks.

Mentorlusteenus - MES nõuandeteenistus

Kas mina sobin mentoriks? Head eeldused mentoriks olemisel: Oled saanud enda elu ilusti toimima suudad paremini teisi abistada, kui enda elu on korras.

Maailma Kaubandusorganisatsiooni hindamise susteem

Oled hea vaimse tervise juures mentori hirmud, piiravad uskumused ja ego ambitsioonid võivad kanduda edasi juhendatava mõtlemisse. Tahad siiralt inimesi aidata ja oled valmis pühendama sellele enda aega ja energiat. Sul on kogemusi, millest oled ise õppinud ning mis võivad ka teistele õpetlikud olla.

Enda kogemuste mõtestamiseks võid loetleda üles kõik erinevad kogemused, mida oled enda elu jooksul saanud ning iga kogemuse järele märkida, mida sellest õppisid. Kelle jaoks on minu kogemus väärtuslik ja kellega on hea klapp?

Kasvuettevõtte mentorprogramm

Millised on erinevad mentorluse vormid? Siin on mõned näited erinevatest formaatidest, mis oma olemuses kannavad mentorlusega sama eesmärki, kus põhiprotsess on juhendatava areng. Lühiajaline mentorlus sündmustel — start-up sündmustel meeskondadele tagasiside andmine. Näiteks Idee starteri töötubades kaasame noorte ideedele tagasiside saamiseks kohalikke ettevõtlikke inimesi, kes küsimuste ja tagasiside andmise kaudu aitavad ideid paremaks vormida. Situatiivne mentorlus — kui olukord nõuab, on tarvis olla toeks enda sõpradele, kel on elus raskusi ning seetõttu vajavad värskemat perspektiivi.

Tõsisemate probleemide puhul pigem suunata professionaalsete nõustajate poole.

Stock Options parast Polski

Ettevõtlusmentor — kogenud ettevõtja, kes on valmis alustavaid ettevõtjaid juhendama. Maakondlikud arenduskeskused korraldavad ettevõtjate mentorklubisid, kus kogenud ettevõtja saab poole aasta jooksul olla mentoriks kahele alustavale ettevõtjale. Alustada võib ka õpilasfirmadest — Junior Achievement pakub võimalust olla õpilasfirmade mentor. E-mentorlus — suhtlemine toimub Skype, Facebooki või muu elektroonilise vahendi kaudu.

Kasulik olukordades, kus ollakse geograafiliselt eraldatud ning näost-näkku kohtumine pole võimalik või otstarbekas. Õpipoisi mentorlus apprentice — enda elukutse või ameti tutvustamine. Ameerikas on spetsiaalne programm Sparkkus 7.

 • Mentorite pank - Eesti Noorsootöötajate Kogu
 • Toetatava mentorluslepingu maksimaalne maht aastas 25 h hinnaga 43,80 eurot tund.
 • Trade Valikud Service Arvustused
 • Mentorlus Viimsi Gümnaasiumis - Fontes
 • Üliõpilaste mentorlus » Kõrgem Usuteaduslik Seminar
 • 5 kumnes tapsusega kauplemise strateegia
 • Rein Lemberpuu, .Cocoon tegevjuht: „Mentorluse ja coachimisega on lõpp?“ | Digigeenius

Grupimentorlus — üks mentor juhendab korraga mitut inimest. Kasulik siis, kui on mitu juhendajat samade probleemide ja küsimustega ning saab panna juhendatavad koos lahendusi genereerima. Õpetamine ja kogemuslugude jagamine — enda kogemuse jagamine näiteks klubiõhtutel esinemise ja küsimustele vastamise kaudu.

Kui Sind palutakse esinema, aga tunned end esinedes ebamugavalt, siis võid paluda korraldajal teha kohtumine intervjuu vormis. Õpetamise kategooriasse võib lisada ka blogis artiklite ja videoõpetuste kaudu kogemuse jagamise.

Cocoon Founders Mentoring Program, näen millist kasu toob pikaajaline süsteemne mentorlus. Meie mentorid on suunanud mitmeid idufirma loojaid nägema asju uuest perspektiivist ja kes tänu sellele on leidnud uudseid lahendusi. Miks nii? Ilmselt samal põhjusel, miks suurem osa asju enda väärtust kaotab— neid on kas ülekasutatud või halvasti kasutatud.

Kui õpetamise mõte tekitab Sinus põnevust, siis uuri ka Tagasi kooli programmi, et külalisõpetajana inspireerida noori. Ajutrust mastermind — grupp inimesi, kel on ühine eesmärk, kohtub regulaarselt, Kaubanduse naitajad teineteist innustada edasi liikuma.

Rein Lemberpuu, .Cocoon tegevjuht: „Mentorluse ja coachimisega on lõpp?“

Jagatakse enda eesmärke, progressi ja avastusi. Ollakse teineteisele mentoriks. Mõni nendest Valikute mentorlus ei pruugi olla mentorlus oma klassikalises tähenduses. Oluline on leida enda jaoks loomulik moodus, mille kaudu juhendatava arengut toetada.

Kasvuettevõtte mentorprogramm - EAS

Milline neist Sinu olemusega sobitub? Millest rääkida esimesel kohtumisel? Esimesel pikemaajalisel mentorluskohtumisel tasub adresseerida neid küsimusi: Kuhu tahab juhendatav mentorluse abil jõuda?

Millal võime öelda, et mentorlus on olnud kasulik ja õnnestunud? Millist muutust tahetakse Valikute mentorlus Mida juhendatav ootab mentorilt? Millises ulatuses saadaval olemist, millisel moel abistamist? Mida mentor ootab juhendatavalt? Lubadustest kinnipidamine, asjade ära tegemine, initsiatiivikus Millised on kummagi eelistatavad suhtlemisvormid? Kui tihti kohtutakse?

Kuidas saada mentoriks ja muuta maailma? - mstudio.ee - tahe luua

Kas kindla intervalliga või võtab juhendatav ühendust, kui tahab mõnda olulist probleemi lahendada või uuemat visiooni arutada? Mitmetes mentorprogrammides sõlmitakse mentori ja juhendatava vahel ka kirjalik leping, kus on toodud välja olulisemad kokkulepped.

Kirjalik leping võib ergutada mõlemat osapoolt tõsisemalt mentorsuhtesse panustama.