Kaubandussusteemi analuutik

Kasum oodatust veidi suurem Kaubamaja puhaskahjumiks kujunes 1,2 miljonit eurot ja seda põhjendati dividendidelt arvestatud tulumaksuga summas 3,9 miljonit eurot. Autokaubandus ja jalatsimüük kehvemas seisus Firma autokaubandussegmenti müügitulu tammus esimeses kvartalis põhimõtteliselt paigal ulatused 12,3 miljonile eurole. Jalatsikaubanduse segmendile mõjub juhtkonna hinnangul halvasti ka see, et tänaseks ei ole Viru keskuse uuenenud jalatsi piirkond käivitunud veel loodetud tasemel. Viimati näitas sisekaubandus nii kiiret kasvu

Jaemüügi kasv ja eratarbimise taastumine jätkub Swedbanki hinnangul järgnevatel kuudel.

6 AKTSIAT, MIS VõIVAD USA-HIINA KAUBANDUSSULAL ARENEDA - FINANTSID -

Säästmine on eelkõige tingitud ettevaatusmotiivist, selgitas analüütik. Peamiselt on kasvanud eluasemele, toidule ja transpordile ehk sundkulutustele kuluvad summad ning majapidamised püüavad tuleviku esmavajaduste katteks säästa. Säästmise kasvu näitab Paabuti sõnul ka hoiuste mahu jätkuv kasv.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusanalüüsi talituse analüütiku Karel Lemberi sõnul on töötuse vähenemine ning palkade mõningane kasv loonud eeldused kasvu jätkumiseks ka edaspidi.

Stanley Black & Decker näeb välja odav

Viimaste kuude kasvunumbreid võib Lemberi hinnangul heaks pidada ka Euroopa Liidu arvestuses, kus sarnast kasvu on näidanud Poola ja Leedu. Lätis on siseturu taastumine olnud oluliselt aeglasem.

Tööstuse, tervishoiu ja tarbekaupade konglomeraat President Donald Trumpi ja president Xi Jinpingi kohtumine õhutas uut optimismi peksetud tööstuspartnerite väljavaadete osas, eriti nende jaoks, kellel on nii Hiina suur kokkupuude kui ka sellel aastal miinuses. Vaatamata riskidele, eriti Stanley ekspositsioonile Hiina müügile, on aktsia hind langenud hinnanguliselt kordsest kasumist kordseks kasumiks sel aastal, märkis Mitchell. Samal ajal prognoosib Street, et

Viimati näitas sisekaubandus nii kiiret kasvu Tänavu aprillis vähenes Lemberi sõnul eraisikute ja ettevõtete laenujääk kuue protsendi võrra võrreldes aasta varasemaga. Kiire inflatsioon pärsib majandusministeeriumi teatel toidukaupade müüki, müügimahud püsivhindades kasvasid aastaga protsendi võrra ning müügitulu kasv ulatus 11 protsendini.

Ministeeriumi hinnangul on järgnevatel kuudel oodata seniste positiivsete trendide jätkumist ja müügimahtude edasist suurenemist.

Edaspidise suhtes annab Lemberi sõnul lootust asjaolu, et ÜRO koostatud 55 peamist toiduainet jälgiv indeks on tänavu nelja kuuga püsinud stabiilsena.

Kokkuvõttes on Puusepa teatel aga grupi marginaal kosunud tänu mahukamate segmentide kaubandusjuhtimise paranemisele koos kaubandussüsteemi edukama rakendamisega.

Maksueelse kasumi kasvu on toetanud tööjõu- kui halduskulude kontrolli all hoidmine, lisati börsiteates. LHV teatas oma esimese kvartali börsifirmade ülevaates, et pank on säilitanud Tallinna Kaubamaja suhtes positiivse väljavaate ning analüütikud on rahul tegevuse tõhustamisega. Supermarketite segmendi maksueelne kasum oli 1 miljonit eurot, kuid segmendi puhaskahjum ulatus 1,2 miljonile eurole.

Kahjum oli möödunud aasta tulemist 0,1 miljoni euro võrra suurem.

Urmo Vallner

Börsiteate kohaselt tuleneb puhaskasumi ja tulumaksueelse kasumi erinevus dividendidelt makstud tulumaksult. Juhtkond tõi positiivse aspektina välja, et ostude arv püsis eelmise aasta tasemel, kuid klientide keskmine ost on suurenenud. Veel toodi välja, et varusid on suudetud oskuslikumalt juhtida, mille tulemusena on oluliselt alanenud kaupade allahindluse ja mahakandmise vajadus, ning tegevuskulude osas on suudetud hoida eelmise aasta kuluefektiivset taset.

Käibe tulemused jäid LHV oodatule alla. Kasum oodatust veidi suurem Kaubamaja puhaskahjumiks kujunes 1,2 miljonit eurot ja seda põhjendati dividendidelt arvestatud tulumaksuga summas 3,9 miljonit eurot.

Vaatamata riskidele, eriti Stanley ekspositsioonile Hiina müügile, on aktsia hind langenud hinnanguliselt kordsest kasumist kordseks kasumiks sel aastal, märkis Mitchell. Samal ajal prognoosib Street, et Barclaysi analüütik peab investorite meeleolu liiga pessimistlikuks, pakkudes soodushindade jahimeestele võimalust osta Stanley aktsiaid allahindlusega.

Põllumajandusettevõtted saavad kasu Mitchell tõstis esile veel mõned tema populaarseimad valikud, millel oli märkimisväärne müügimaht Hiinas, näiteks põllumajandustehnika ettevõtted Deere ja AGCO.

  • Analüütikud: jaemüügi kasv tõenäoliselt jätkub Foto: Andres Putting Analüütikute hinnangul oli aprilli jaemüügi kasv ootuspäraselt kiire ning järgnevatel kuudel kasv jätkub.
  • Yle: Trumpi autotollid tabaksid kõige valusamalt Soome autotööstust | Välismaa | ERR